Zimowy bieg "Klątwa Szczytniaka" - Góry Świętokrzyskie

Opis: 

Szczegółowy regulamin i platforma do zapisów podane zostaną 4 stycznia. Już teraz jednak rezerwujcie termin, pomyślcie kogo chcecie zaprosić w Góry Świętokrzyskie. A tym czasem...

...wyobraź sobie, że jesteś panem tych gór - legendarnym świętokrzyskim jeleniem! Chcąc sprawdzić własny charakter i siłę, postanowiłeś oblecieć swe włości.

Suniesz szybko w dół po liściach, by zajrzeć co słychać nad potokiem. Biegniesz wąskimi dzikimi ścieżkami, by sprawdzić jak rosną młode buki i czy śnieżna czapa nie powaliła kilkusetletniej jodły samotnicy.

Szlifujesz kopyta na stromym gołoborzu Szczytniaka. Racice ci się rozjeżdżają, ale po kilku niezdarnych susach puszczasz się galopem w stronę najmniejszej leśniczówki świata i świętego gaju, schowanego w samym środku lasu. 

Chcąc sprawdzić najpiękniejszy widok na Łysiec - od pokoleń uznawany za miejsce mocy, wdrapujesz się na górę Witosławską - tu ponoć nawet nie zapuszczają się wilki, może czują moc pogańskiego miejsca kultu.

Bierzesz głęboki oddech, odchodzą mroczki sprzed oczu i znów biegniesz ostro w dół, po luźnych kamieniach - prosto na szagę. Wybiegasz na obrzeża lasu, każdy krok dudni o podłoże, chcesz pokazać się lokalnej ludności, że legenda wciąż jest żywa. Pijesz ze źródła, którego woda miewa malinowy posmak i pędem wracasz, tam skąd wyruszyłeś na swój obchód - do Jeleniowa!

A tak serio… 

Lata biegania i eksploracji pasma Jeleniowskiego, jednego z najbardziej urozmaiconych terenów do poruszania się w Górach Świętokrzyskich. Setki osób zabranych prywatnie na nasze trasy i ich wrażenia po, skłoniły nas, by w końcu w sercu Gór Świętokrzyskich, ale poza ich najczęściej uczęszczanymi turystycznie szlakami, zorganizować bieg. 

Bieg, który będzie zaczynem do pokazania Wam Kielecczyzny o każdej porze roku. Gór Świętokrzyskich, które przez wielu nadal nie są doceniane, bo faktycznie poruszając się wytyczonymi szlakami, są one idealne dla początkujących biegaczy. Łącząc jednak szlaki z dzikimi ścieżkami odkrywają swoją moc nawet przed najbardziej doświadczonymi ultrasami.

Startujemy jeszcze tej zimy 16 lutego, kameralną imprezą do 300 osób, które do wyboru będą miały dwa dystanse:

33 km - Klątwa Szczytniaka - 1190 (+/-) przewyższenia
21 km - Twarde Kopyto - 712 m (+/-) przewyższenia

Zapisy startują 7 stycznia o 20:00 (liczba miejsc ograniczona).
Platforma do zapisów zostanie wyświetlona 4 stycznia.

Cennik :
33 km - 169 zł (pierwsze 100 osób 159 zł)
21 km - 149 zł (pierwsze 50 osób 139 zł)

zapisy od 1 do 10 lutego - proporcjonalnie do długości dystansu 179 i 159 zł. 

Kto Was zaprasza? Jedrek Mackowski, czyli ja Grubas i Krzysztof Pogorzelski - Łysogórski Biegacz - w okolicy znany równie dobrze jak ten świętokrzyski jeleń. 

Pasmo Jeleniowskie na które chcemy Was zaprosić i trasy które tam wytyczyliśmy, są wymagające. Wymagające, bo całkowicie biegowe. Jednak podłoże po którym przyjdzie wam biec oraz nachylenia stoków - wołać do was będą - „Przejdź do marszu”. Z każdym kilometrem to wołanie będzie coraz głośniejsze. Ciężko jednak przejść do marszu, gdy Góry Świętokrzyskie do tej pory uznawało się tylko za jakieś tam pagórki. Ciekawe ilu z Was po tym biegu zmieni zdanie ;)

Co obejmuje pakiet:
+ Elektroniczny pomiar czasu
+ Numer Startowy
+ Ciepły posiłek na mecie
+ 1 bufet na 21 km / 2 bufety na 33 km - w tym jeden ciepły
+ Dojazd autokarem z Nowej Słupi na miejsce startu do Jeleniowa (brak miejsc parkingowych w okolicy startu!)
+ depozyt na mecie w Jeleniowie
+ ciepłe prysznice w Hali sportowej w Nowej Słupi 
+ pamiątkowy medal na mecie
+ dla zwycięzców kat. generalnej i wiekowych pamiątkowe statuetki

Wyposażenie obowiązkowe:
+ 1 litr picia w plecaku lub nerce biegowej
+ folia NRC
+ czapka, rękawiczki (zapasowa czapka lub chusta biegowa)
+ para ogrzewaczy termicznych
+ wielorazowy kubek na napoje z punktów żywieniowych
+ gwizdek
+ naładowany telefon komórkowy z wpisanymi numerami alarmowymi
+ strój odpowiedni do panujących warunków pogodowych. 

Wyposażenie obowiązkowe w depozycie (suche skarpety i buty na zmianę, ciepła bluza, kurtka i czapka)

Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Świętokrzyskie
Miejscowość: 
Nowa Słupia
Termin: 
2019-02-16
Rodzaj aktywności: 
bieg terenowy
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat