XRUN Biała Dama 2020

Opis: 

Najstarsza wzmianka o Śnieżnicy pochodzi z 1254 roku. Pod najwyższym szczytem Śnieżnicy znajduje się po północnej stronie zagłębienie, w którym bardzo długo zalega śnieg, dłużej niż na podobnej wysokości okolicznych szczytach. Stąd właśnie pochodzi nazwa góry. Pierwotnie szczyt nazywany był Śnieżną Górą.

Wedle miejscowych opowieści, pod szczytem góry, bazowali konfederaci barscy. Zbudowali tam coś na kształt małej fortalicji. W późniejszych czasach w jej leśnych ostępach mieli się chować poborowi przed długoletnią służbą wojskową.
Charakterystyka trasy

18 km trasa
Start biegu usytuowany jest w Schronisku na Śnieżnicy. Pierwsza część jest szybka. Podbiegi są w miarę łagodne a zbiegi stosunkowo łatwe technicznie. Druga część trasy jest zdecydowanie trudniejsza. Na zawodników czekają dwa bardzo strome podejścia, każdy około 1 km długości. Pierwszy z nich jest na 8 km a drugi na 12 km.

Nawierzchnia jest zróżnicowana: ubita droga leśna, ścieżki leśne z luźnymi kamieniami, ścieżki z luźną leśną ściółką. Ze względu na termin biegu jest duże prawdopodobieństwo, że na trasie będzie zalegał śnieg.

Na mecie tradycyjnie czekać będzie medal i posiłek.

Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Małopolskie
Miejscowość: 
Kasina Wielka
Termin: 
2020-11-08
Rodzaj aktywności: 
bieg górski
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat