VI Ultramaraton Magurski 2020

Opis: 

Idea Ultramaratonu Magurskiego zrodziła się z pasji do biegania oraz miłości do górskich pejzaży i przyrody Beskidu Niskiego. Pasmo Beskidu Niskiego znajdujące się na uboczu głównych szlaków turystycznych oferuje wiele atrakcji często zapomnianych i tajemniczych. Łemkowskie chaty, piękne drewniane kościoły i cerkwie, dzikie sady w nieistniejących wsiach a obok ukryte w trawach i lasach przedwojenne cmentarze. To wszystko otoczone piękną przyrodą, która na każdym kroku pokazuje, że nie bez powodu znaczne obszary masywów górskich objęte zostały ochroną Parku Narodowego.

Krajobrazy te, przez wielu ludzi w Polsce jeszcze nie odkryte stanowią także świetne tereny do górskich biegów i wycieczek.

Ultramaraton Magurski to górski bieg zarówno dla doświadczonych zawodników jak i tych, którzy w biegach górskich stawiają dopiero pierwsze kroki.

Trasa przygotowana na czterech dystansach 12, 22, 65+ i 100+km położona jest prawie w całości na terenie Magurskiego Parku Narodowego. Zawody biegną przez najciekawsze zakątki Parku oraz koło najpiękniejszych zabytków Beskidu Niskiego.

Trasa 22 km stworzona została specjalnie jako bieg towarzyszący. Prowadzi przez piękne tereny Beskidu Niskiego ze startem i metą w Krempnej. Trasy dłuższe zostały pomyślane tak by uczestnicy mieli możliwość wyboru dystansu po przebiegnięciu pierwszych 50 kilometrów. Każdy zawodnik będzie musiał na punkcie kontrolnym podjąć decyzję czy jest w stanie atakować dłuższy dystans czy też tym razem lepiej skończyć rywalizację na trasie 65+ km

Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Podkarpackie
Miejscowość: 
Krempna
Termin: 
2020-08-14 - 2020-08-16
Rodzaj aktywności: 
bieg górski
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat