Mylof Triathlon 2018

Opis: 

Pasja - to jedno, krótkie słowo najlepiej charakteryzuje źródło cyklu Kujavia Triathlon.
Początki nie były jednak tak oczywiste. Zaczęło się bowiem od zwykłego zakładu, który miał udowodnić, że można bez tzw. „spiny” podjąć wyzwanie, jakim jest triathlon. Potem było już tylko gromadzenie sprzętu, poszukiwanie trenerów, doskonalenie techniki i stopniowe wchodzenie
w świat triathlonowy. Poznawaliśmy coraz więcej świetnych ludzi, a po kilkunastu startach zaczęło liczyć się coś więcej...

Już nie tylko wynik był ważny! Czuliśmy się częścią większej społeczności, zawarliśmy nowe znajomości, poznaliśmy świetnych zawodników, trenerów, fizjoterapeutów oraz inne osoby związane z tym sportem. To wszystko niczym cegiełka po cegiełce składało się w jedną całość. Ze spontanicznej inicjatywy przyjacielskiej, początkowo podczas luźnych spotkań, skrystalizował się pomysł zorganizowania własnych zawodów!

Tak właśnie powstały zawody Mrocza Triathlon. Ich organizacja oraz sukces, jaki w naszej subiektywnej ocenie odnieśliśmy, dały nam wielkiego kopa i stały się przyczynkiem do zorganizowania całego cyklu zawodów. Naszą ideą jest promocja regionu oraz integracja ludzi, którzy tak jak i my połknęli triathlonowego bakcyla.

W tym roku do naszej ekipy dołączył Łukasz Sosnowski – człowiek tak samo jak my zakręcony na punkcie triathlonu, a jednocześnie zawodnik oraz organizator "koleżeńskiego triathlonu" odbywającego się od kilku lat we Więcborku. Miasto to zatem w naturalny
i nieprzypadkowy sposób weszło w skład naszego cyklu. Wybór trzeciego miasta był natomiast podyktowany przede wszystkim potrzebą serca. Nasz przyjaciel i patron - Jacek Krygier, który wspiera nas niemal od samego początku, pokazał nam malownicze zakątki nadleśnictwa Rytel. Zakochaliśmy się w tym miejscu niemal od początku, a sierpniowa nawałnica, która przeszła przez samo centrum tego rejonu, tylko upewniła nas w przekonaniu, że okolice Rytla (Mylof) muszą wejść w cykl zawodów. Taka jest właśnie geneza naszych zawodów Kujavia Triathlon!

Wierzymy, że zaangażujemy także i Ciebie! Ludzie którzy nas otaczają, to wspaniałe
osoby - przyjacielskie, zaangażowane i wyznające te same wartości co my, a przede wszystkim świetni zawodnicy!

Jesteśmy zaszczyceni, że Krzysztof Łopuszyński oraz Tomasz Borkowski wstąpili w nasze szeregi i obok Łukasza Sosnowskiego i nas, zechcieli reprezentować kujawskie barwy teamowe.
We wrześniu 2017 dołączyły do nas również trzy triathlonistki - Iwona Szabłowska, Agata Stelmach i Magdalena Kałas. Dziewczyny będą reprezentować nasz team zarówno podczas cyklu Kujavia Triathlon jak i na innych imprezach sportowych rozgrywanych w naszym kraju. W kobietach drzemie ogromna siła a nam nie sposób się z tym nie zgodzić.

Jesteśmy zgodni, że nasz wspólny cel to integracja, zabawa, i sportowy wycisk! Zawody mają kojarzyć się nie tylko z wynikami, ale przede wszystkim z poczuciem wspólnoty z naturą, rodziną
i przyjaciółmi. Podczas naszych imprez każdy ma mieć czas na to, żeby na chwilę usiąść, porozmawiać podzielić się doświadczeniami, przyjechać z rodziną, wbiec z dzieckiem na metę, bo tylko wtedy będzie w stanie poczuć triathlon całym swym serduchem! Nie chcemy tworzyć granic pomiędzy sportowcem, a kibicami i rodzinami. Pragniemy, aby każdy mógł poczuć się częścią naszej wspólnoty. Taka jest właśnie idea zawodów Kujavia Triathlon.

Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Pomorskie
Miejscowość: 
Mylof
Termin: 
2018-07-21
Rodzaj aktywności: 
triathlon
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat