IV Bieg Przemytnika

Opis: 

Bieg odbędzie się na dystansach: 10 km, Półmaraton, Ultramaraton
Trasa IV Biegu Przemytnika będzie przebiegała po terenach Nadleśnictwa Gniewkowo i Poligonu Wojskowego. Szczególnie atrakcyjnym elementem krajobrazu jest dolina Tążyny – lewego dopływu Wisły. Rzeczka tworzy liczne zakola, a dno jej doliny, porasta typowy las łęgowy.
Tylko w naszym biegu zawodnicy mają szansę wcielić się w role „przemytników”. Na przełomie XIX i XX wieku rzeka Tążyna dzieliła zabory: rosyjski oraz pruski. W takiej sytuacji granica i sąsiednie tereny często były świadkiem dramatycznych zdarzeń. Uczestniczyli w nich przede wszystkim patrioci, którzy przeprowadzali za granicę uchodźców politycznych, a także przenosili pieniądze ze sprzedaży majątku emigrantów, dostarczali ważne dokumenty i inne cenne przedmioty. To oni będą wzorem dla zawodników.
Każdy z biegaczy otrzyma w pakiecie startowym zestaw nakrętek ze swoim numerem oraz pierwszą preformę – przedmiot o kształcie pałeczki. Preforma z nakręconą na nią nakrętką stanowi przemyt. Każdy etap wymaga pobrania przemytu w innym kolorze nakręcenia na niego nakrętki ze swoim numerem i dostarczenia go na koniec etapu do specjalnego pojemnika. Tam zawodnik pobiera kolejny przemyt. Ostatni należy dostarczyć na metę.

Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Kujowsko-Pomorskie
Miejscowość: 
Aleksandrów Kujawski
Termin: 
2019-10-12
Rodzaj aktywności: 
bieg terenowy
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat