@easymove.com.pl

II Bieg Podziel się życiem 2018

Opis: 
13 października 2018 obchodzony jest w Polsce Dzień Dawcy Szpiku. To święto jest okazją do uhonorowania bohaterów, czyli ludzi, którzy oddali szpik i komórki krwiotwórcze po to, by dać szansę drugiej osobie na powrót do zdrowia. W Polsce obchodzimy je od 2002 roku.
 
Z tej okazji biegniemy i jedziemy rowerem. Do pokonania symbolicznie:
 
 
 
W tym roku po raz pierwszy 20 października 2018 odbędzie się też bieg realny w Lasku Marcelińskim - trasa 8 km :)
 
dla tych co ratują nam życie :)
 
Fundacja "Pomagam Na Medal" cały dochód z imrezy przeznaczy na wsparcie DRUŻYNY SZPIKU, które jest partnerem przedsięwzięcia.
 
Drużyna Szpiku to inicjatywa promowana przez Fundację Anny Wierskiej „Dar Szpiku” założonej w celu niesienia pomocy osobom potrzebującym przeszczepu szpiku kostnego do walki z zagrażającymi życiu i zdrowiu nowotworami, zwłaszcza nowotworami krwi. Celem Fundacji jest pozyskiwanie jak najszerszego grona dawców szpiku oraz propagowanie wiedzy dotyczącej tej dziedziny transplantologii oraz związanych z nią instytucji.
 
Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi, w szczególności na białaczkę. Dla jednych będzie to oddanie szpiku, mówienie, na czym polega przeszczep dla innych bieganie maratonów w czerwonych koszulkach czy organizowanie zbiórek krwi, spotkań w szkołach. A dla artystów charytatywny udział w kampaniach społecznych. Wszyscy są potrzebni, bo ta Drużyna to po prostu łańcuch składający się z ogniw i każde z nich ma swoje zadanie. W szeregach znalazły się osobistości życia publicznego czy gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet. Drużynę współtworzą także sportowcy amatorzy: biegacze, kolarze, piłkarze, pasjonaci nordic walking i innych dyscyplin.
 
A może i wśród nas znajduje się potencjalny dawca, którego szpik uratuje komuś życie?
 
Szczegółowe informacje o działalności Drużyny Szpiku dostępne są pod adresem: www.darszpiku.pl
 
Dlatego już dziś zapisz się na zawody i wesprzyj tych co nam pomagają!
Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Wielkopolskie
Miejscowość: 
Poznań
Termin: 
2018-10-20
Rodzaj aktywności: 
bieg terenowy
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat