II Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego

Opis: 

W malowniczym okolicach Wierzenicy (gmina Swarzędz) odbędzie się II Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego na dystansie 5 kilometrów. Dla dzieci odbędą się biegi towarzyszące (zapisy na miejscu). Pierwsza edycja biegu wpisała się w obchody 380 lat Swarzędza i 865 lat Wierzenicy.
Patronat sprawuje burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek. Bieg odbywa się pod egidą "Biegaj i Zwiedzaj"i wpisuje w Jubileusz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, w skład którego wchodził obecny Uniwersytet Przyrodniczy im. Augusta Cieszkowskiego.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Swarzędz Szkoła Podstawowa w Wierzonce Centrum Medyczne Diagnosis Wierzeniczenia Biegaj i zwiedzaj

Link do zapisów:
https://plus-timing.pl/zgloszenia/bieg_cieszkowskiego-swarzedz-2019

Lista startowa:
https://plus-timing.pl/zgloszenia/bieg_cieszkowskiego-swarzedz-2019/lista_startowa.php

--------------------------------------------------------------------------------
Trasa wiedzie w pobliżu Dworku Cieszkowskiego, Alejami Poetów i Filozofów, którymi przechadzał się słynny społecznik i filozof August Cieszkowski. Podczas biegu odbędzie się rodzinny piknik oraz będzie okazja do zwiedzenia z przewodnikiem zabytkowego kościoła p.w. św. Mikołaja, który znajduje się na szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka. Limit uczestników wynosi 200 osób, by zachować klimat kameralności i niepowtarzalność imprezy.

......................................................................................................
August Cieszkowski - wybitny patriota, ziemianin, filozof, działacz społeczny i polityczny. W 1870 założył Wyższą Szkołę Rolniczą w Żabikowie, której nadał imię zmarłej w 1861 żony Haliny. Jej tradycje kontynuuje Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (dawniej Akademia Rolnicza im. Augusta Cieszkowskiego). Autor kilkudziesięciu publikacji z różnych dziedzin nauki pisanych po polsku, niemiecku i francusku. Szeroko znanym przez elity i świat naukowy ówczesnej Europy. Związany od 1842 r. z Wierzenicą i Swarzędzem.

Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Wielkopolskie
Miejscowość: 
Swarzędz
Termin: 
2019-05-18
Rodzaj aktywności: 
bieg miejski
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat