Bieg Wiosenny z metą na Stadionie Śląskim

Opis: 

8 marca z Pól Marsowych ruszy ósma edycja Biegu Wiosennego. To jedna z największych i najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Zapisy już się rozpoczęły.

Park Śląski to najlepsze miejsce na rozpoczęcie sezonu biegowego. Jego atuty? Budzące się do życia po zimie aleje i meta na Stadionie Śląskim. To wszystko zapewnia Bieg Wiosenny, w którym tym razem udział może wziąć trzy tysiące zawodników.

W ubiegłym roku Bieg Wiosenny ukończyło 2344 zawodników. Dla wielu z nich było to wspaniałe przeżycie. Meta usytuowana na Stadionie Śląskim okazała się bardzo dużą zachętą. Najlepszy był Mateusz Mrówka z Radlina, który uzyskał rewelacyjny czas – 31 minut i 17 sekund. Pobił tym samym rekord trasy.

Mondo bieżni lekkoatletycznej zadziałało jak wabik. Nie inaczej będzie pewnie tym razem. To był pierwszy tak duży start, który organizowaliśmy. Popełniliśmy kilka drobnych błędów, które teraz postaramy się wyeliminować. Mamy atestowaną trasę, która ma bardzo ciekawy profil. Zawodnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną.

Trasa w tej edycji będzie dokładnie taka sama, jak przed rokiem. Zawodnicy będą mieli do pokonania jedną 10-kilometrową pętlę, która jest bardzo urozmaicona i ciekawa.

Dla zawodników przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne pakiety startowe. Znajdą się w nich: napój, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny na mecie, gadżet oraz oczywiście chip i numer startowy z agrafkami.
Opłata startowa wniesiona do:
31 stycznia wynosi 49 złotych,
29 lutego 59 złotych.
Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a partnerem wydarzenia Stadion Śląski.

Przygotujemy też jeden punkt nawadniania w połowie trasy. Nagrody zostaną przyznaje w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn oraz w sześciu kategoriach wiekowych kobiet i siedmiu mężczyzn.

Biuro zawodów będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (6, 7, 8 marca). Będzie w nim można odebrać pakiet startowy, ale też – jeżeli limit zapisów internetowych nie zostanie wyczerpany – uiścić opłatę startową w wysokości 70 złotych.

Nowością będzie też bieg dla najmłodszych, który zostanie przygotowany dzień przed głównym startem biegu – 7 marca.

Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Śląskie
Miejscowość: 
Chorzów
Termin: 
2020-03-08
Rodzaj aktywności: 
bieg miejski
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat