8. Górski Bieg Niepodległości

Opis: 

Dla nas, organizatorów 11 listopada to nie tylko Święto Narodowe, ale też Święto Sportowe. Z roku na rok mamy coraz większą frekwencję. W zeszłym roku szykowaliśmy się na 250 biegaczy, było ok.360!
(a zgłoszonych 490! ;-))

Ilu będzie w tym roku, sami nie wiemy, ponieważ frekwencja rośnie z roku na rok i cieszy nas to bardzo!

Uczestnicy bardzo lubią ten Bieg nie tylko ze względu na ciepłą, rodzinną atmosferę oraz bogaty bufet końcowy (z zapachem domowych ciast), ale przede wszystkim za walory krajobrazowe trasy.


Trasa Biegu Niepodległości prowadzi przepięknymi Wzgórzami Włodzickimi, położonymi tuż nad miejscowościami Świerki i Ludwikowice Kłodzkie - łącznie 10km zdrowia na Wzgórzach Włodzickich.

Start i meta zlokalizowane zostały na terenie przy świetlicy wiejskiej w Świerkach. W roku 2015 zmieniło się miejsce startu i w konsekwencji również trasa biegu. Nowa trasa w dużej części pokrywa się jednak z trasą z lat poprzednich. W 2016 r. została ona nieznacznie zmodyfikowana, o czym pisaliśmy w aktualnościach.

Atrakcją dla biegaczy będzie wbiegnięcie na szczyt Włodzickiej Góry /757 m.npm/. Znajduje się tam odrestaurowana w 2018 roku prawie 15 metrowa wieża widokowa, z której roztaczają się panoramy Karkonoszy, Gór Wałbrzyskich, Sowich i Złotych.

Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Dolnośląskie
Miejscowość: 
Ludwikowice Kłodzkie
Termin: 
2019-11-11
Rodzaj aktywności: 
bieg terenowy
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat