12-Godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy

Opis: 

Przed nami kolejna edycja 12-godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego 212 metrów pod ziemią, w Kopalni Soli Bochnia.
Co zrobić by 6-8 marca cieszyć się wspaniałą biegową przygodą ponad 200 metrów pod ziemią?

Dokładnie 1 lutego 2020 roku ruszają zapisy. Na rejestrację swojej 4-osobowej drużyny macie tylko tydzień!

Uczestników ostatecznie wyłoni losowanie.

Pierwszy 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy zorganizowano w Bochni w roku 2005 z okazji obchodów Bocheńskiego Dnia Króla Kazimierza, któremu lokalna tradycja przypisuje wyjątkowe zasługi dla miasta - za czasów jego panowania w Bochni wzniesiono ratusz, umocnienia obronne z basztami i czterema bramami, rozpoczęto budowę okazałej gotyckiej świątyni pod wezwaniem św. Mikołaja. Docenili to mieszkańcy solnego grodu wznosząc Monarsze okazały pomnik. Z kilkumetrowego cokołu Kazimierz Wielki spogląda na bocheński Rynek od 140 lat, a mieszkańcy miasta starają się pamiętać o swym Królu przez cały rok, a zwłaszcza w marcu – w Jego imieniny.
Trasa Biegu prowadzi zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej kopalni soli - 212 metrów pod ziemią. Biorą w nim udział zarówno profesjonalni, uznani maratończycy, jak i amatorzy biegów masowych i zdrowego stylu życia z całej Polski, a także z kilku krajów Europy.

REKORD GUINNESSA:
W 2004 roku 11 zawodników przebiegło dystans 21.097 m wiodący osiemnastowiecznymi korytarzami podłużni August, a wyczyn ten został uhonorowany certyfikatem potwierdzającym uzyskanie Światowego Rekordu Guinnessa w kategorii „półmaraton przeprowadzony najgłębiej pod ziemią”. Rok później pomysł rozwinięto przekształcając imprezę w 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy. W roku 2007 imprezę zgłoszono ponownie do Księgi Rekordów Guinnessa - tym razem w kategorii „najdłuższy dystans pokonany w biegu sztafetowym pod ziemią”.

Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Małopolskie
Miejscowość: 
Bochnia
Termin: 
2020-03-06 - 2020-03-08
Rodzaj aktywności: 
bieg terenowy
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat