Schronisko PTTK Na Turbaczu

Rodzaj: 
schronisko
Okres pracy: 
całoroczna
Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Małopolskie
Miejscowość: 
Nowy Targ
Opis: 

Zapraszamy do naszego schroniska. Dlaczego odwiedzają nas rzesze turystów? Powodów jest wiele. Naszym atutem jest lokalizacja: wśród urokliwych lasów bukowo-świerkowych, tuż obok centralnego skrzyżowania szlaków górskich w Gorcach, prowadzących m.in. na Kudłoń, Gorc, Stare Wierchy, do Koninek, Niedźwiedzia, Nowego Targu czy Rabki. Łatwo stąd poznawać walory parku gorczańskiego, jego florę i faunę. Jesteśmy dostępni dla turystów uprawiających turystykę rekreacyjną, pieszą, górską, rowerową i konną. Stwarzamy niepowtarzalne warunki do wypoczynku dla miłośników gór, spędzenia wczasów rodzinnych, obozów pobytowych dla dzieci i młodzieży, organizowania zjazdów, sympozjów i szkoleń.

Naszą bazą noclegową jest 110 miejsc w pokojach 2-3-4 i wieloosobowych, a także apartament 3-pokojowy z kompletnym wyposażeniem – kuchnią, łazienką i salonem. W schronisku czynna jest restauracja serwująca pełne wyżywienie (w tym wyśmienite dania kuchni regionalnej), jadalnia dostępna dla turystów, a także kawiarnia. Nastrój schroniska podkreśla klimatyczna Sala Kominkowa.

Naszym atutem i wielką atrakcją są także liczne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego (w pełni usatysfakcjonowani będą narciarze uprawiający jazdę w głębokim śniegu) oraz wędrówki na nartach w przepięknej scenerii zimowego parku gorczańskiego. A w miesiącach pozazimowych (od maja do października) wspaniałe trasy rowerowe wręcz kuszą amatorów dwóch kółek.

Docenili nas najważniejsi i najbardziej znani polscy podróżnicy i himalaiści: to właśnie w naszym schronisku odbywa się co roku zimowy WinterCamp, czyli obóz, na którym turyści zdobywają doświadczenie w biwakowaniu zimą, oraz bezpieczeństwie uprawiania sportów outdoorowych. Prelegentami są takie gwiazdy jak Kinga Baranowska, Adam Pustelnik, Dariusz Załuski czy Tamara Styś.

Mamy nadzieję, że będziemy mieć okazję gościć Was w naszym schronisku. A tymczasem zapraszamy do przeglądnięcia strony internetowej, którą dla Was przygotowaliśmy: wirtualnej, internetowej wędrówki po schronisku, Turbaczu, jego okolicach… i całym paśmie Gorców.

Patronat