Schronisko PTTK Na Krawcowym Wierchu

Rodzaj: 
schronisko
Okres pracy: 
całoroczna
Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Śląskie
Miejscowość: 
Ujsoły
Opis: 

O NAS

Schronisko na Krawcowym Wierchu powstało w latach 1975-1976 z inicjatywy działaczy PTTK skupionych wokół Edwarda Moskały – pomysłodawcy budowy sieci bacówek na terenie Polskich Karpat, jako obiektów przeznaczonych do obsługi turystyki kwalifikowanej.
Początkowo obiekt planowano zlokalizować na szczytowej polanie Muńcoła, ale ostatecznie z uwagi na problemy hydrologiczne wyznaczono budowę obiektu na polanie Krawcula pod szczytem Krawcowego Wierchu.

Zważywszy na niepowtarzalność tego miejsca warto je odnaleźć i w otoczeniu natury, będącej tutaj ostoją wielu gatunków roślin i zwierząt, spędzić czas w tym jednym z najpiękniejszych zakątków Beskidu Żywieckiego.

Wspaniały klimat tego miejsca tworzą: okolica, w której znajduje się schronisko oraz atmosfera jaka panuje w nim podczas pobytu turystów. Z racji położenia jest ono jednym z rzadziej odwiedzanych schronisk co czyni go miejscem spotkań ludzi prawdziwie kochających góry. Jednak wyjątkowej urody szlaki wiodące do schroniska są magnesem przyciągającym do odwiedzania obiektu, które zawsze służy dobrą kuchnią i wygodnym łóżkiem.

Od 1 października 2015 roku nowym dzierżawcą Schroniska jest Grzegorz Janowski.

Patronat