Krwawa Pętla??

Rok 2011.
Powstaje pomysł aby rzucić ultrasom wyzwanie jakich na Mazowszu mało. Koncepcja 250 km, 24 h limitu czasu i formuła, w której czteroosobowy zespół ma do dyspozycji trzy rowery – przyjmuje się. Start w Międzylesiu. O imprezie i jej uczestnikach krążą legendy. Ile drużyn tyle taktyk. W historii imprezy wystartowało w sumie ponad 20 drużyn, a rekord trasy to 20 godzin i 46 minut.
Rok 2017.
Mamy za sobą kilka startów w rajdach przygodowych na orientację w rożnych częścią Polski, na własnej skórze przekonujemy się, że udział w rajdzie przygodowym to dobra zabawa i  wielka satysfakcja po ukończeniu. Dlaczego nie rozbudować Krwawej i nie urozmaicić jej o inne trasy? Znaleźliśmy jedynie argumenty na tak, przekonaliśmy do naszego pomysłu urząd dzielnicy Wawer, a do pomocy w organizacji zaprosiliśmy tych, którzy robią to najlepiej. Wspólnie przygotujemy imprezę w jakiej nie braliście jeszcze udziału. To będzie pierwsza edycja rajdu Krwawa Adventure Race.  Nie może Cie zabraknąć, na pewno jedną z czterech tras jaka przygotowaliśmy jest dla Ciebie.

W ramach imprezy zapraszamy na:
Krwawa Pętla Bike&Run – (4 osobowe zespoły, 3 rowery – 250 km)
Krwawa AR (2 osobowe zespoły – rower, kajak, bieg ok. 80 km)
Krwawa Dycha (bieg na orientację 10 km)
Spacer rodzinny (trasa piesza dla początkujących)

Jak wygląda 2019??

28 czerwca 
20:00 – start Krwawej Pętli Bike &Run. Parking przy ul. Przedwiośnie w Międzylesiu

29 czerwca:

Biuro Zawodów: Międzylesie – dokładna lokalizacja zostanie podana w późniejszym terminie

7:30 – otwarcie Biura Zawodów dla trasy Krwawa AR
9:30 – obowiązkowa odprawa zawodników  Krwawa AR 
10:00 – start Krwawa AR
10:45 – 14:00
 -Biuro Zawodów Krwawa Dycha i Spacer na orientację
11:00 – 12:40 – start Krwawej Dychy – (zawodnicy startują co minutę, według opublikowanego wcześniej harmonogramu)
11:00 – 14:00 Spacer na orientację (po odebraniu mapy zawodnicy wyruszają na trasę, na tę trasę nie prowadzimy zapisów online)

20:00 – limit czasu Krwawej Pętli Bike&Run i Krwawa Adventure Race, dekoracje

TRASY??

KRWAWA ADVENTURE RACE

Jedź na rowerze, biegaj i pływaj kajakiem – poznaj oblicze Wawra jakiego nie znasz! Wystartuj w pełnej zwrotów akcji i niespodzianek drugiej edycji naszego rajdu przygodowego. Krwawa AR – to od Was zależy, którędy do mety!

Zadaniem dwuosobowych zespołów jest odnalezienie w terenie zaznaczonych na mapie kilkunastu punktów kontrolnych i zameldowanie się na mecie przed upływem limitu czasu. Mapę otrzymuje się w dniu startu, a przed imprezą znany jest jedynie schemat trasy. Rajd podzielony jest na etapy: rowerowy, biegowy i spływ kajakiem, a po drodze zadanie specjalne. Nasz Rajd Przygodowy to 70 kilometrowe wyzwanie z mapą, doskonała okazja do całodniowej wspólnej zabawy i spróbowania czegoś zupełnie nowego!

Szacunkowy kilometrowy podział dyscyplin opublikujemy wkrótce.

Informacje techniczne dla startujących
Start: godz. 10:00 Warszawa – Międzylesie
Start: Międzylesie – dokładna lokalizacja zostanie podana później
Limit uczestników: 45 drużyn
Limit czasu: 10 godzin
Data: 29 czerwca 2019
Obowiązkowa kaucja zwrotna: 200 pln/drużyna

Dzięki wsparciu dzielnicy Wawer, start w imprezie jest bezpłatny. Obowiązuje limit zgłoszeń wynoszący 45 zespołów. O nadaniu numeru startowego decyduje kolejność zgłoszeń.*

W rajdzie startujecie zupełnie za darmo. Jako rewanż rzucamy Wam wyzwanie zrobienia czegoś dobrego – zebrania środków na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Nic nie stracicie, a my gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Wystarczy, że w trakcie rejestracji wybierzecie “ścieżkę charytatywną”. Jeśli się na nią zdecydujecie, automatycznie zostanie utworzone indywidualne konto, na które Wasza drużyna i wszyscy, których zachęcicie mogą wpłacić dowolną sumę na rzecz Fundacji Rak’n’Roll – która wspiera walczących z nowotworem. Uzbierajcie minimum 100 zł by wystartować z wyjątkowym pomarańczowym numerem startowym. Jeśli nie uda się osiągnąć tego progu i tak macie zapewnione miejsce. Jeśli zbierzecie więcej- więcej pieniędzy trafi na konto Fundacji Rak’n’Roll. Oprócz specjalnego numeru startowego, zawodnicy charytatywni gwarantują sobie upominek i podwójną satysfakcję na mecie! To kolejna odsłona akcji #BiegamDobrze, która od 4 lat działa między innymi przy PZU Maratonie i Półmaratonie Warszawskim. Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj.
* zgłoszenie: rejestracja za pomocą formularza, zaksięgowanie kaucji zwrotnej w wysokości 200 pln

Nasza impreza to świetna okazja na debiut w rajdzie przygodowym na orientację i dobra rozgrzewka przed kolejnymi startami w sezonie.

KRWAWA DYCHA

W ramach imprezy zapraszamy również na klasyczny Bieg na orientację. Dystans do pokonania to ok. 10 km, oczywiście w wariancie optymalnym, co miejmy nadzieję nie będzie najłatwiejsze. Po drodze należy znaleźć w terenie zaznaczone na mapie punkty kontrolne. Start indywidualny, interwałowy, każdy zawodników startuje w kolejnej minucie. Bieg odbędzie się w formule scorelaufu, czyli wszystkie punkty kontrolne zaliczamy w dowolnej kolejności, korzystając z tradycyjnej karty startowej i perforatora. Po biegu uroczyście nagrodzimy zwycięzców (3 kobiety i 3 mężczyzn).

Start w zawodach jest darmowy!

Start od: 11:00 – bliżej zawodów opublikujemy harmonogram startu
Start: Warszawa – Międzylesie, udział jest bezpłatny
Limit uczestników: 75
Limit czasu: 120 minut
Data: 29 czerwca 2019

SPACER NA ORIENTACJĘ

To propozycja dla rodzin na sobotni spacer. Trasa jest krótka i łatwa nawigacyjnie dlatego zapraszamy też do startu indywidualnego wszystkich, którzy chcą spróbować po raz pierwszy swoich sił w biegu z mapą. Nie liczy się czas liczy się dobra zabawa!

Start od: 11:00 – 14:00
Start: Warszawa – Międzylesie
Limit uczestników: 100, startować można indywidualnie lub grupowo
Data: 29 czerwca 2019

KRWAWA PĘTLA BIKE & RUN

Krwawa Pętla Bike&Run w 2019 roku zostanie rozegrana po raz 8. To wyzwanie dla czteroosobowych drużyn, które mają do dyspozycji tylko 3 rowery, a do pokonania jest trasa Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej, która liczy sobie ok. 250 km. Największym wyzwaniem jest limit czasu, który wynosi 24h.

Start: Warszawa Międzylesie parking przy ul. Przedwiośnie, 28 czerwca godzina 20:00. W tym roku start w kierunku Otwocka.
Dystans: 240-250 km
Limit czasu: 24 h

Trasa Krwawej Pętli wiedzie szlakami turystycznymi wokół Warszawy. Większość trasy stanowi szlak czerwony, dodatkowo w Kampinoskim Parku Narodowym całą pętlę łączą trzy dodatkowe szlaki – niebieski, żółty i zielony. Dystans nie jest jednoznaczny – mapy różnych wydawnictw przedstawiają w niektórych miejscach różny przebieg szlaków, a teren często dorzuca do tego swoją, całkowicie autorską wersję. Tak więc, w zależności od wersji trasy i sposobu jej pomiaru możemy mówić o dystansie od 240 do 250 km. Przewyższenie jest niewielkie, choć górki w okolicach Otwocka i Podkowy Leśnej mogą dać w kość.

Teren jest bardzo zróżnicowany, od głównych asfaltów po piaszczyste wydmy, na których jazda rowerem często okazuje się niemożliwa. W zależności od warunków pogodowych na trasie można spotkać albo bardzo dużo piasku, albo bardzo dużo wody. Żadna z tych sytuacji nie jest pożądana, a o idealne warunki na pokonanie całego dystansu jest trudno.

UWAGA!

W związku z oddaniem do użytku Obwodnicy Marek (S8), która przecina szlak, należy zjechać przed obwodnicą do drogi 631 – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie przejechać pod obwodnicą i odbić w prawo, żeby wejść ponownie na czerwony szlak.
W związku z trwającą budową Południowej Obwodnicy Warszawy na terenie Radości należy kierować się objazdem:
Zagórzańska, Izbicka, Kwitnącej Akacji, Cygańska, Podmokła – Prabucka – czerwony szlak.

Patronat