@easymove.com.pl

Triada majowa 2018 - etapowe wyzwanie

Opis: 

Witajcie, kochane góry, O, witaj, droga ma rzeko!

I oto znów jestem z wami, A byłem tak daleko!

Jan Kasprowicz, 1916

Triada to słowo oznaczające zbiór 3 elementów. Czemu właśnie tak nazwaliśmy nasz bieg?

Sercem i bazą biegu jest Krościenko nad Dunajcem – miejscowość położona na styku trzech pasm górskich:

Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego.

W edycji majowej 2018 masz do wyboru 3 etapówki.

Rywalizacja w ramach TRIADY polega na zaliczeniu trzech biegów w następującej formule:

PIĄTEK – PIENINY NOCNY PROLOG

SOBOTA – GORCE

NIEDZIELA – BESKID SĄDECKI

Dzięki formule etapowej macie możliwość przez cały weekend cieszyć się pięknem gór! To idealna propozycja na biegowy wypad z rodziną czy znajomymi! W ramach TRIADY odbędą się również biegi dla dzieci. W trakcie weekendu można wybrać się spacerkiem na szczyt Trzech Koron, pojechać wyciągiem na Palenicę czy też pospacerować nad brzegiem Dunajca.

Jaki dystans będzie dla Ciebie odpowiedni?

TRIADA MARATON – łącznie około 45 km

Jest to dystans idealny dla początkujących biegaczy. Dystanse i limity czasu są tak dopasowane, żeby każdy bez problemu poradził sobie z poszczególnymi trasami. TRIADA MARATON to nasza propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami górskimi.

TRIADA ULTRA – łącznie około 70 km

Najtrudniejszą przeprawą będzie ostatni etap i dystans ponad 30 km. Jest to odpowiednik maratonu, dlatego polecamy całą TRIADĘ ULTRA dla osób, które co najmniej raz ukończyły dystans maratonu na płaskiej trasie.

TRIADA KLASYK – łącznie około 105 km

Pierwsza TRIADA w 2016 roku odbyła się właśnie na tym dystansie. W ciężkich warunkach atmosferycznych ukończyło ją wtedy 18 osób. To były początki naszego etapowego wyzwania. Piękne wspomnienia :) Dlatego zdecydowaliśmy się na nazwę klasyk. Czego możecie się spodziewać? Pierwszy dzień to pieniński prolog nocny na dystansie 11 km. Będzie to fajna rozgrzewka przed kolejnymi etapami. Dystans 50 km drugiego dnia to prawdziwe wyzwanie nawet dla doświadczonych biegaczy. W niedzielę ostateczna rozgrywka na dystansie około 43 kilometrów. Ciekawa rywalizacja na pewno będzie trwała do samego końca!

Podczas edycji 2018 odbędzie się również jeden bieg SOLO – BESKIDZKI POTOK (niedziela rano)

Bieg z okazji 670 lecia Krościenka nad Dunajcem. Trasa poprowadzona została w Beskidzie Sądeckim. Uczestnicy będą mieli do pokonania trudne podejście wzdłuż potoku, z którego ciężko wyjść z suchą stopą, a następnie zbieg czerwonym szlakiem do Krościenka. Bardzo ciekawa i wyjątkowa trasa. Łączny dystans to około 16 kilometrów. Jest to propozycja dla osób, które nie mogą spędzić z nami całego weekendu lub nie czują się jeszcze na siłach na start w pełnej TRIADZIE.

Gdzie?

KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

Kiedy?

18-20 MAJA 2018

Na jakich dystansach?

TRIADA (45 km do 105 km)

BESKIDZKI POTOK 16 km

Czas spróbować biegów górskich i przekonać się, że jest to najprzyjemniejsza forma biegania! Czekamy na Ciebie w Krościenku nad Dunajcem!

Państwo: 
POLSKA
Województwo: 
Małopolskie
Miejscowość: 
Krościenko nad Dunajcem
Termin: 
2018-05-18 - 2018-05-20
Rodzaj aktywności: 
bieg górski
Ilość ofert przejazdu: 
0
Ilość szukanych przejazdów: 
0

Patronat